Ev
Süreç
Kütüphane
Yapay Zeka
Ki̇şi̇selleşti̇rme
3B Yazıcılar
Sonuçlar
İleti̇şi̇m
English
Türkçe
Ev
Süreç
Kütüphane
Yapay Zeka
Ki̇şi̇selleşti̇rme
3B Yazıcılar
Sonuçlar
İleti̇şi̇m
English
Türkçe

Süreç

Diagnosis Photo

Tanı

Skolyoz ve Kifozun tanısı, alanında uzman Ortopedist veya Fizik tedavi ve rehabilitasyon hekimi tarafından omurga röntgeni değerlendirilerek yapılmalıdır. Skolyoz tanısı konulan bireyin kemik gelişimi (risser ölçeğine göre) ve cobb açısı (açıları) konservatif tedavi için uygunsa süreç hastanın ortez protez merkezine yönlendirilmesi ile başlar. Alanında uzman orthotist, eğriliği Cheneau sınıflandırmasına uygun olarak sınıflandırıp, Osteoid yazılımımızdan uygun baz modeli seçilmesi ile devam eder.

3B Tarama

Paket içerisinde saplanan iPad, 3D tarama aparatı ve firmamızın geliştirdiği 3B tarama yazılımı ile önce, hastanın vücuduna el değmeden mümkün olan en pratik ve süratli biçimde hastanın vücudu 3B yazılım ortamına aktarılır. Aynı zamanda 3B tarama ek olarak çeşitli açı ve pozisyonlarda hastanın fotoğrafları çekilir.

3D Scanning Photo
C.A.D Photo

C.A.D.

3B yazılım ortamında, hastanın vücudu ile hastanın vücut ölçüleri girilerek hastaya uygun olarak kişiselleştirilmiş 3B baz modeli karşılaştırıp, bası noktaları, gravite hattı, de rotasyon ve pelvik tilt gibi standart model üzerinde ince dokunuşlarla hasta için en uygun olacak şekilde tasarlanır.

3B İmalat

Kişiye özgü omurga ortezinin, 3B ortamda tasarımı bittikten sonra, imalat için özel olarak geliştirilmiş 3B yazıcıda baskısı alınır. Bu süreç kullanıcının kullanımına uygun ürünün imalatını süratli ve dayanıklı yapabilmek için tarafımızca geliştirilen ekstruder yardımı ile ortalama 7-10 saat arasında tamamlanır. 3B baskısı biten korse prova için atölyede hazırlanır.

3D Manufacturing
Treatment Photo

Tedavi

Prova sırasında anında uzman ortotist, korse biyomekaniği ve hastanın özel durumlarını göz önüne tutarak, efektif ve konforlu olacak şekilde padleme, kolonların takılması, sıkılığı ve gerekirse tekrardan korsenin tıraşlanması gibi işlemlerini yaprak korseyi hastaya ve hastayı korseye alıştırır. Ardından yaklaşık üç hafta sonrasında hastanın korseli röntgeni çekilir ve hastanın hekimi tarafından tedavinin en önemli indikatörlerinden olan ilk korseli düzeltme gözlemlenir.

KÜTÜPHANE

Chêneau korse kütüphanesi, 6 model

Kifoz korsesi, 2 model

Simetrik post-op korse, 1 model

Kütüphane oluşturulması ve herhangi ortez modelinin parametrize edilmiş olarak yazılıma adaptasyonu.
Library Photo

YAPAY ZEKA

Scoliosis Scanning Photo

Skolyoz Taraması

3B tarama verisinin çok katmanlı yapay sinir ağları ile eğitilmiş modeller yardımıyla röntgensiz / radyasyonsuz risk analizi ve var ise skolyozun analizi, uygun korse seçimi destek sistemi.

Cobb Açısı Ölçümü

Röntgen üzerinden derin öğrenme yöntemleri ile eğitilmiş modeller yardımı ile Cobb açısı ölçümü.

Cobb Angle Measurement Photo
Brace Selection Photo

Korse Seçimi

3B tarama verisinin bilgisayar grafikleri algoritmalarıyla hasta gövdesinin detaylı simetrik analizi. Detaylı analizlerin ilgili korse modelleri ile beraber eğitildiği yapay zeka modülü yardımı ile doğru korse seçimi yaptığınızdan emin olun.

KİŞİSELLEŞTİRME

Geliştirdiğimiz korse modelleme arayüzü sayesinde standarize korse modellerini kolaylıkla kişiselleştirin.

Derotasyon, gravite hattı ve bası miktarı gibi hastaya özgü parameteleri korse hastanın üzerindeyken, hastaya etkilerini görerek belirleme imkanını yakalayın.

3B YAZICI

3D Printer Photo
Özellikler Dokunmatik Ekran Filament koptu/bitti uyarısı Kaldığı yerden devam edebilme
Malzeme
3B yazıcı hacmi 850x900x1400mm
Baskı alan hacmi 600x600x1000mm
Ağırlığı 195 kg
Nozzle çapı 0.4/0.6/0.8/1.0/1.5/2.0/2.5
Extruder sayısı Tek
Minimum katman yüksekliği 0.05mm-1.5mm
Ekran Dokunmatik
Teknik FDM
Baskı hızı 30mm/s~300mm/saniye
Tabla sıcaklığı 0-100 °C
Extruder sıcaklığı 0-280 °C
AC girişi 100~240 VAC, 50/60 Hz
Yazılım Cura
Filament çapı 1.75 mm
Kullanım SD kart/USB

SONUÇLAR

İLETİŞİM


Hakkımızda

Osteoid Sağlık Teknolojileri olarak kuruluşundan bu yana kişiye özel 3D ortez ve protetik çözümler sağlama alanında dünyada lider bir firmayız. 3D tarama ve 3D baskı üretim yöntemleri ile Türkiye’de yüzlerce hastaya özel skolyoz ve kifoz teli üreten ilk firma olduk. Yıllar içinde Türkiye’nin önde gelen doktor ve klinikleri ile yaptığımız çalışmalarla ülkemizde hem konservatif tedavinin yaygınlaşmasında hem de tedaviden beklenen etkinin artmasında Osteoid ailesi olarak pay sahibi olduk. Bugün gelinen noktada, 3D yazıcılarla ortezlerin bireye erişilebilirliğini sağlamak adına sahada biriktirdiğimiz teknik bilgi ve yöntemlerle; yazılım, 3D yazıcı ve eğitim paketleri ile Osteoid Omurga Ortezi Üretim Sistemi adı altında pazarla paylaşmaya karar verdik.

Contact

info@osteoid.com

Reşitpaşa Mah. Katar Cad. İTÜ Teknokent Arı 1 Osteoid A.Ş. No:2/5/27 PK:34394

Sarıyer / İstanbul

Türkiye